Intel в гніві від співпраці Qualcomm і Microsoft

Архітектурі 8086 вже близько 40 років. При цьому компанія Intel вкладала всі ці роки чимало сил в її розвиток. У зв’язку з цим Intel висловила ноту обурення, так як ноутбуки на Snapdragon 835 з Windows 10 на борту будуть використовувати емуляцію x86 архітектури.

«Були новини про те, що деякі компанії можуть використовувати емуляцію архітектури x86, що належить нам, без нашого на те дозволу», – заявив головний юрист Intel.

«Ми не схвалюємо незаконне порушення наших патентів, і ми повністю розраховуємо на те, що інші компанії продовжать поважати права на інтелектуальну власність Intel».

Архітектура 8086 була запущена 8 червня 1978 року. За 39 років було додано SIMD-паралелізм на рівні даних, SSE-рендеринг медіаконтенту, була покращено безпеку. Intel має 1600 патентами, за допомогою яких компанія буде домагатися справедливості.

Intel також нагадала, як їй вдалося за допомогою патентної війни «знищити» компанію Transmeta, яка свого часу розробила сумісний x86-процесор з використанням емуляції.

Однак варто розуміти, що Qualcomm – не Transmeta. Компанія має непоганих юристів, які напевно дали кілька порад перед початком роботи над проектом «Windows на Snapdragon». У будь-якому випадку поки невідомо, що буде в подальшому. Не виключено, що Qualcomm доведеться виплачувати великий штраф або відраховувати Intel відсоток прибутку від продажів Windows-ноутбуків на Snapdragon.

За матеріалами engadget

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *