Вчені: Собаки можуть читати думки людей

Вчені провели ряд досліджень з поведінки собак. Експерти змогли з’ясувати, що ці домашні тварини не тільки дуже віддані, але і здатні читати людські думки.

Після кількох досліджень психології собак вчені з’ясували, що вихованці можуть усвідомлювати людську реальність. В якості експерименту фахівці помістили тварина і господаря в різних кінцях однієї кімнати. Перед випробуваними поставили дві однакові іграшки, обидві з яких пес міг бачити, а для людини одна з них була закрита прозорим бар’єром, а інша – ні.

Коли господар давав тварині команду принести іграшку, то собака приносила ту, яку видно людині. Коли піддослідний відвертався і знову говорив цю команду, то вихованець приносив ту іграшку, яку сам вибирав. Крім цього собаки є єдиними тваринами, які розуміють жести вказівним пальцем. За словами вчених, такий рівень взаєморозуміння був закріплений ще в процесі еволюції, в період, коли собаки допомагали людям полювати.

Домашні вихованці здатні розуміти своїх господарів з одного лише погляду, досить лише подивитися на потрібний предмет і саму собаку, після чого вона зрозуміє, що їй потрібно робити.

джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *