7 фактів, про які нам розповідали в школі, але в підсумку вони виявилися фальшивкою

Школи існують для того, щоб залучати дітей до знань. Втім, навіть вчителі можуть нас ненароком обдурити, а в підручники іноді закрадаються помилки.

Більш того, багато помилкові факти настільки вкоренилися в колективній свідомості, що їх стали називати науковими міфами!

Ми розповімо вам про сім наукових міфах, в які ми віримо ще зі шкільної лави.

1. Яблуко впало на голову Ньютону

Дійсно, Ісаак Ньютон зізнався, що думка про гравітації прийшла йому в голову, коли він відпочивав під деревом і задумався: «Чому все яблука падають перпендикулярно землі?»

Втім, легенду про те, що осяяння зійшло від удару фруктом по голові, теж придумав Ньютон. Він розповів цю байку племінниці Вольтера, а її дядькові ця історія настільки сподобалася, що він описав її в «Досвід про епічної поезії».

2. Лампочку винайшов Едісон

Насправді лампу розжарювання придумав зовсім не видатний винахідник Томас Едісон (і навіть не Ілліч)!

Вперше лампу розжарювання ще в 1840 році запропонував використовувати англійський учений Уоррен де ла Рю, а після нього ще багато вчених пропонували нові способи реалізації цієї ідеї. Едісон лише удосконалив вже існуюче винахід.

3. Велику Китайську стіну видно з космосу

Міф про те, що Велику Китайську стіну видно навіть з Місяця, з’явився ще задовго до освоєння космосу – в XVIII столітті. Втім, це не більше ніж красива казка.

Хоча стіна тягнеться в довжину на 20 000 кілометрів, її ширина всього лише близько 6-7 метрів. Навіть звичайні автотраси набагато помітніше!

До речі, завдяки сучасним супутниковим картам можна самому легко переконатися в казковості міфу. Вже на висоті 250 метрів контури Великої Китайської стіни губляться. Щоб її побачити, потрібно знати, куди дивитися!

4. Еверест – найбільша гора в світі

Дійсно, Еверест є найвищою точкою планети, але є гори набагато вище. Найбільшою горою стоїть вважати Мауна-Кеа. Її висота від підніжжя до вершини 10 203 метра! Ось тільки велика її частина прихована під водою.

5. Піраміди будували раби

Археолог Річард Реддінг переконливо довів, що піраміди в Гізі будували вільні наймані робітники, у яких навіть були свої власні профспілки! Будівельники об’єднувалися в бригади або артілі.

Коли фараон проголошував початок будівництва піраміди, чиновники зверталися до глав провінцій із зазначенням, скільки робочих необхідно надіслати. Кожен ном (адміністративний район) надсилав свою бригаду.

6. Троя впала через коня

Історики вважають, що насправді «Троянський кінь» – назва облогової вежі, стіни якої були обтягнуті кінськими шкурами. Завдяки цьому пристосуванню знайоме всім вислів став алегорією військових хитрощів.

Ось тільки Гомер сприйняв словосполучення буквально і оспівав Троянського коня в своїй «Іліаді».

7. У людини 5 почуттів

Ще Аристотель розставив наші почуття за категоріями: зір, нюх, смак, слух і дотик. З тих пір прийнято вважати, що у людини є тільки 5 почуттів, але насправді їх набагато більше!

Наприклад, у нас є здатність відчувати температуру, є відчуття голоду і спраги, орієнтація в часі і відчуття простору. Ми реагуємо на різні зовнішні подразники, наш мозок і тіло мають широкий набір рецепторів.

Як бачиш, навіть загальновідомі факти не потрібно брати на віру і бажано перевіряти їх правдивість. Здивуй своїх друзів і дай їм прочитати цю статтю!

джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *