Погана звичка насправді може бути показником високого інтелекту

Вчені з університету Торонто з’ясували, що коротка пам’ять – це здорова реакція мозку на перевантаженість інформацією.

Старі і непотрібні факти спеціально стираються, щоб дати місце новим і потрібним.

Про це повідомляє Science Alert.

Медики провели ряд досліджень в дитячому відділенні, яке працює при університеті лікарні і з’ясували, що забудькуватість викликана появою у гіпокампі нових нейронів. Тоді як спогади мозок зберігає в зв’язках між вже існуючими нейронам.

Вбудовуючись в гіпокамп, нові клітини утворюють свої зв’язки і “перезаписують” пам’ять. Неактуальна інформація, яка міститься в з’єднаннях старих нейронів, при цьому стирається. Вчені вважають, що активність утворення нових нейронів в гіпокампі дитини може пояснювати те, що людина з віком втрачає багато дитячих спогадів.

“Важливо, щоб мозок забував про несуттєві деталі і замість цього фокусувався на матеріалах, які приведуть до розумних рішень в реальному світі. Тоді як наявність численних суперечливих спогадів лише ускладнюють цей процес, – пояснює професор Блейк Річардс.

Автори дослідження називають забудькуватість головною функцією пам’яті, оскільки мозку важливо не витрачати ресурси на несуттєві деталі, а фокусуватися на інформації, яка дозволить приймати оптимальні рішення в реальному світі. Наявність суперечливих спогадів лише ускладнить цей процес, вважають вчені.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *