Найдавніші в світі ієрогліфи вразили вчених розмірами

Дослідники з Єльського університету і Королівського музею мистецтва та історії знайшли стародавні ієрогліфи, які мають величезний розмір. За словами фахівців, єгипетські символи, які були виявлені на фресках при розкопках, раніше ніколи не зустрічалися в літописах, пише TechNews.


«Стіна в місті Елькаб зберегла більше тисячі ієрогліфів величезних розмірів. Нам вдалося встановити, що єгиптяни свого часу змогли створити свою унікальну писемність. В один ієрогліф вкладався широкий сенс.В даний час вдалося розшифрувати лише декілька символів, які більш наближені до стародавньої єгипетської писемності », – розповіли Джон Дарнелл, який є фахівцем Єльського університету і Королівського музею мистецтва.

Виявлені ієрогліфи датуються приблизно 3200-м роком до нашої ери. Примітно, що текст на них читається справа наліво. Крім того, велика частина з них виконана у вигляді схематичного зображення зовнішнього вигляду. Вони вважалися стародавніми єгиптянами священними. Дослідники відзначають, що подібний вид письма перекочував в наслідок і в Стародавній Єгипет.

Найбільший ієрогліф, виявлений дослідниками, має висоту в 70 сантиметрів. За словами фахівців, подібні артефакти зустрічалися тільки в Індії і Китаї на розписних фресках.

джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *