Астрономи зафіксували момент зіткнення астероїдів з поверхнею Юпітера

У липні 1994 астрономам вперше вдалося спостерігати процес падіння комети на поверхню іншої планети в Сонячній системі.

Завдяки космічному телескопу Хаббл також вдалося зробити знімки як самого зіткнення, так і його наслідків. У 1992 році комета Шумейкеров-Леві (названа в честь подружжя Шумейкеров і астронома-любителя Девіда Леві) підійшла практично в щільну до поверхні Юпітера, магнітне поле якого виявилося настільки потужним, що комету розірвало зсередини, а її уламки почали обертатися навколо планети по спіральній орбіті.

Спостерігаючи за цим явищем, астроном вдалося розрахувати час їх входження в атмосферу Юпітера. Що і сталося в липні 1994. За зіткненням небесних тіл спостерігали з Землі за допомогою телескопів і космічного апарату Хаббл, який зробив знімки планети в момент безпосереднього зіткнення і протягом декількох днів після нього.

Вченим давно відомий той факт, що Юпітер, завдяки своїй величезній масі і гравітації постійно притягує до себе космічні об’єкти. Так, вважається, що Земля давно була б знищена астероїдами, які сходять з орбіти пояса астероїдів, що знаходиться між Марсом і Юпітером, якби цей газовий колос не притягував їх до себе, тим самим захищаючи маленькі планети на зразок нашої.

Поверхня Юпітера поцяткована різними плямами, що нагадують про нескінченну кількість зіткнень з космічними об’єктами. Раніше вважали, що Велика червона пляма на поверхні титану нашої Сонячної системи, є слідом від самого великого астероїда або комети, коли-небудь стикалася з ним. Однак, з появою нових технологій, вченим вдалося встановити, що це величезний не припиняючий ураган в атмосфері Юпітера.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *