Вчені: Ера повного сонячного затемнення незабаром закінчиться

Вчені заявили, що зараз світ спостерігає останні повні сонячні затемнення. Через деякий час, через зміну відстані між Землею і Місяцем, Сонце не зможе повністю зникнути за супутником, повідомляє Futurism, пише TechNews.


Через те, що Місяць віддаляється від Землі зі швидкістю 3,8 см на рік, повні сонячні затемнення будуть зменшуватися по частоті, і кільцеві затемнення, протягом яких “кільце вогню” Сонця залишиться видимим, будуть спостерігатися частіше.

Якщо ситуація не зміниться, що через 630 млн років затемнення такого роду зовсім зникнуть. Швидше за все, людство застане це вже на іншій планеті, але по “космічними мірками” це трапиться дуже скоро. Згодом Місяць буде сильніше віддалятися від Землі, за рахунок буде виглядати з планета меншою, а значить не зможе повністю закрити собою Сонце.

Наступне повне сонячне затемнення відбудеться 21 серпня, але на території США. До слова, це перша подібного роду подія в цій півкулі з 1979 року. У майбутньому в Америці затемнення спостерігатимуться ще рідше, тому багато готуються до цієї події.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *