Вчені знайшли на Мадагаскарі сліди дивного мисливця за динозаврами

Міжнародна група палеонтологів з Італії та Франції виявила на Мадагаскарі останки стародавнього плазуна, який жив 165 мільйонів років тому.

Рептилія, яка виявилася родичкою крокодилів і названа Razanandrongobe sakalavae, полювала на динозаврів і могла впоратися навіть з хижим ящіром, інформує TechNews .

Перші фрагменти скелета тварини були описані в 2006 році, проте через нестачу скам’янілостей його приналежність до крокодилів залишалася під питанням. Фахівці вважали, що рептилія – ​​хижий динозавр. Однак нова знахідка дозволила дослідникам точно визначити, ким є ящір.

R.sakalavae відноситься до нотозухіям – підряду крокодиломорфи, які жили за часів мезозойської ери. Ці плазуни були пристосовані до наземного способу життя. Їх ноги не розташовувалися з боків тулуба, як у ящірок і сучасних крокодилів, а були прямими, що дозволяло тварині швидко пересуватися. Формою черепа R.sakalavae нагадував велоцираптора – двоногого хижого динозавра.

Вчені виявили лише частини голови древньої рептилії, яка, згідно з результатами аналізу останків, досягала розмірів пральної машини. Зуби були досить міцними, щоб подрібнювати кістки жертв.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *