У Швейцарії запустили завод-гігант по висмоктуванні вуглекислого газу з повітря

Проект здійснила компанія Climeworks. Завод є першим і найбільшим в світі комерційним підприємством, який «викачує» вуглекислоту з атмосфери.

Завод розташований недалеко від Цюріха. Технологія «викачування» вуглецю – DAC (Direct air capture) – передбачає пряме захоплення речовини і потім очищення повітря за допомогою волокнистого губчастого фільтруючого матеріалу, який просочений амінами – похідними аміаку, які зв’язуються з вуглекислотою. Повітря, яке проходить через такий фільтр, очищається від вуглецю.

Подібні ж технології застосовують на МКС, а також на підводних човнах. Фахівці прогнозують, що підприємство буде «всмоктувати» до 900 тонн вуглекислого газу щорічно (варто зазначити, що кожен рік в атмосферу Землі викидається 40 млн тонн парникових газів) – це приблизно стільки ж, скільки виробляють близько 200 автомобілів. З’єднання планується реалізовувати сільгоспвиробникам, наприклад, для вирощування овочів.

Експертна оцінка створення подібного заводу неоднозначна. Так, в 2015 році в доповіді Національної академії наук інженерії та медицини (США) зазначалося, що робота таких заводів не призведе до скорочення викидів. Проте, проект Climeworks отримав підтримку Швейцарського федерального управління енергетики та ЄС і став переможцем конкурсу Virgin Eath Challenge.

джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *