Акумулятори для смартфонів будуть робити зі сміття

У пошуках більш ефективних джерел відновлюваної енергії вчені неодноразово вдосконалювали акумулятори. Регулярно з’являються новини про винахід нового типу елементів живлення, які здатні довше зберігати заряд, мають велику ємність, кращу ефективність або ж здатні заряджатися за лічені хвилини. Найчастіше це досягається за рахунок використання нових матеріалів, що відрізняються кращими властивостями. Раніше в цьому місяці група вчених оголосила, що в ході експериментів їм вдалося створити новий тип акумуляторів на основі іонів калію і сміття.

Дослідники взяли іржаву перероблену сітку з нержавіючої сталі і використовували розчин ферроціаніда калію, який також застосовується у виробництві вина і в добривах, для розчинення іонів з шару іржі сітки. Ці іони, включаючи залізо і нікель, потім об’єднуються з іншими іонами в розчині. Разом вони утворили сіль, яка чіплялася на сітку у вигляді нанокристаллічних нанокубів, які можуть зберігати і виділяти іони калію. Рух іонів калію дозволяє здійснювати провідність, яку вчені посилили шляхом додавання покриття з окисленого графіту.

Літієві акумулятори є популярним способом зберігання поновлюваних джерел енергії, але літій коштує дорого, і фахівці мають у своєму розпорядженні заряд в обмеженій кількості. Крім того, літієвим батареям властиво вибухати. В якості альтернативи дослідники запропонували натрієво-іонні батареї, так як натрій доступний в достатку, і він істотно дешевший. Це саме можна сказати і до іонів калію.

Отриманий акумулятор поки є лише доказом концепції, але дослідники залишилися задоволені отриманим результатом. Він має високу пропускну здатність, розрядну напругу і стабільність циклу. А використання перероблених матеріалів робить його особливо привабливим.

Джерело: engadget.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *