Вірус Petya створили спеціально для України

Вірус Petya був написаний спеціально для України і він тільки маскується під вірус-вимагач. Про це в ефірі телеканалу “112 Україна” повідомив засновник антивірусної компанії (США) Микола Білогірський.

“Він (вірус Petya, – ред.) Дуже сильно відрізняється від попередніх і схоже, що був написаний спеціально для України. Попередні атаки були фінансові, це був вірус-вимагач Wannacry, який поширювався по всьому світу, шифрував файли і вимагав викуп. Вірус Petya стирає дані, у нього немає можливості повертати людям дані, навіть якщо вони платять. Він поширювався через бухгалтерську систему MEDoc, яка використовується тільки в Україні і є обов’язковою до використання для податкової звітності. Це дуже технічно пристосований до України вірус і схоже, що це атака від держави “, – зазначив він.

Білогірський пояснив, що вірус Petya тільки “робить вигляд, що він вірус-вимагач”.

“Він дійсно просить викуп, але думка експертів зараз, це змінилося в останні кілька годин, що його вимогательна активність людське око. Насправді його реальна мета – псувати системи і заважати інфраструктурі, ламати і знищувати дані. Я припускаю, що за цим стоять спецслужби Росії, судячи з того, як він поширювався, що він вражає і як він відрізняється від інших вірусів. Це досить складний вірус, в ньому багато методів поширення. Потрібно мінімум 5-10 чоловік з різними навичками і, як мінімум, близько місяця роботи (щоб створити цей вірус, – ред.) “, – сказав Білогірський.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *