Акції Apple впали на 14%, а Microsoft виросли на 80%

Збій на біржі Nasdaq привів до помилкової зміни вартості цінних паперів компаній Apple, Amazon, Microsoft, eBay і інших компаній.

Про це повідомило у вівторок видання The Wall Street Journal. Збій комп’ютерної системи привів до паніки серед фінансистів.

Одномоментно вартість акцій Amazon, Apple і Microsoft виявилася однаковою – $ 123,47. У випадку з Apple це на 14,3% менше реальної ціни, у випадку з Microsoft – на 79,1% вище. Акції eBay в результаті збою злетіли на 253%.

З IT-компаній більше інших виграв розробник ігор Zynga. Вартість його акцій злетіла відразу на 3292%. Невірні дані відображалися в найбільших терміналах біржової інформації.

На сайті самої біржі Nasdaq при цьому публікувалися реальні дані про котирування акцій. Неправильні дані були вказані на платформах Yahoo Finance, Google Finance і терміналах Bloomberg. Збій стався між 6 і 7 годинами ранку по гонконгському часу (мск +5). 

Ціна в $ 123,47 стала загальним результатом в спотворенні даних, оскільки одні котирування дотягувалися вгору до цього рівня, а інші опускалися вниз до нього ж.

Оскільки на самому MarketWatch котирування відбивалися без спотворень, відвідуваність відповідних сторінок ресурсу зросла, так як інвестори намагалися розібратися, що ж відбувається з акціями.

Якби акції Apple дійсно обвалилися, її ринкова капіталізація впала б на $ 104 млрд, у Amazon – на $ 396 млрд, а вартість Microsoft зріс би на $ 415 млрд. Адміністрація Nasdaq заявила, що помилка пов’язана з «неправильним використанням тестових даних» їх партнером.

Помилку швидко виправили, але вона могла коштувати кількох сивих волосків на головах фінансистів. Два роки тому в липні 2015 року, торги на Нью-Йоркській фондовій біржі довелося припинити через комп’ютерний збій. Торги були припинені на 4 години.

Взято з macdigger.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *